19th Ave New York, NY 95822, USA

Prvenstvo Srbije u sprintu 2022

Protekle nedelje na Adi Ciganliji je održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu.
Kajak klub Sombor je nastupio sa 11 takmičara.
Prvog dana na programu su bile kvalifikacije pionira i juniors. Prolaz u finale i šansu da se bori za medalju je izborila Sonja Bogišić u kategoriji juniorki na distancama od 500m i 1000m.
Sonja je u finalu trke na 500m kroz cilj prošla kao sedma dok je deonicu na 1000m završila na šestom mestu.
Treći dan prvenstva je doneo kvalifikacije kadeta i seniora. Finale za Kajak klub Sombor u kategoriji seniora su izborili Sonja Bogišić na deonici od 1000m, Ervin Holpert na deonicama od 500m i 1000m kao i dvojac Ervin Holpert – Veljko Mudrić na 1000m.
Poslednji dan takmičenja je započeo osvajanjem prve medalje. Ervin holpert u konkurenciji seniora je zauzeo drugo mesto i time osvojio srebnu medalju na 1000m. Prvi kroz cilj je prošao Bojan Zdelar dok je treći kroz cilj prošao Marko Subotić.
Sonja Bogišić je istu deonicu u konkureciji seniorki završila na šestom mestu.
Dvojac Ervin Holpert i Veljko Mudrić kroz cilj su prošli kao osma posada. Na deonici od 500m u konkurenciji seniora je osvojena još jedna medalja. Ovog puta Ervin Holpert je trku završio na trećem mestu iza Bojana Zdelara i Branka Lagundžića.